homeo násbojová uměnítréninkyzápasnícináborgaleriekontakt

neboli smíšená bojová umění, je nejvíce se rozvíjející plno-kontaktní bojový sport posledních 20 let. Historicky je to jeden z prvních olympijský sportů, který se pod řeckým názvem Pankration těšil největší oblibě mezi sporty. Postupem času, vývojem v jednotlivých zemích v různých organizacích a upravením pravidel byl přetvořen do nynější podoby, jak můžeme znát z organizací UFC, Bellator, Rizin atd.

Jak už je z názvu patrné spojuje v sobě úderové a úpolové techniky, jak v postoji tak na zemi, ze všech ostatních bojových sportů, primárně Muay Thai, BJJ, Judo a klasický zápas.

V SK Pretorian máme širokou základnu jak trénujících, tak zápasících a to ve většině váhových kategorií. Pravidelně se účastníme turnajů v obou hlavních českých soutěžích pod organizacemi CSMMA i MMAA. Mezi naše úspěchy patří vyhraná mistrovství České republiky v seniorských i junorských kategoriích a účast na Mistrovství světa organizace IMMAF.

je bojový sport/umění, který vychází z judo, zápasu a japonského jiu-jitsu. Zaměřuje se na boj na zemi, kde je cílem kontrolovat a donutit soupeře vzdát se, nebo mu znemožnit pokračovat v boji za pomocí submise (páka, škrcení). Jiu-jitsu je spoustu věcí… my však chceme zmínit především to, že je to způsob jakým se člověk může všestranně rozvíjet a zároveň je to něco smysluplného, co lidé spolu mohou sdílet. Náš tým, který patří mezi nejúspěšnější české týmy, je pod vedením Jakuba Stejskala a Aleše Hrubého, žaků Lubomira Grochocki.

Pro koho je Brazilian Jiu-Jitsu vhodné?

Pro každého, kdo si uvědomuje, že jako člověk je stvořen k pohybu, chce se cítit dobře, být v kondici a posouvat hranice vlastního těla po všech směrech.

Pro každého, kdo je rád kreativní, neboť pestrost jiu-jitsu pro to poskytuje vhodnou příležitost. Každý může vytvořit svoji jedinečnou strategii, kterou testuje a zdokonaluje ve střetech s ostatními. Proto se také jiu-jitsu přezdívá „lidské šachy“.

Pro každého, kdo se rád cítí jistý sám sebou. Neochvějná sebejistota je něco, k čemu budete nevyhnutelně směřovat. Pokud Vás jiu-jitsu může něco naučit do života, tak je to právě to, že všechny zdánlivě bezradné situace mají řešení. Prohrát může jen ten, kdo se vzdá a jiu-jitsu Vás naučí to nedělat.

Pro každého, kdo rád tráví čas v přátelském prostředí. „BíííDžejDžej“ komunita je specifická svým optimismem, otevřeností, radostností a svobodou. Je zvykem cestovat do jiných klubů, navazovat nové kontakty, nová přátelství. Celé je to především o sdílení s druhými. Bez druhých lidí bychom tuto příležitost neměli a bez nás ji nebudou mít další.

Můžeme tu dál psát, jak je jiu-jitsu skvělé, ale nic se nedá srovnat s vlastní zkušeností. Proto Vás vyzýváme, abyste BJJ zkusili na vlastní kůži a třeba to bude věc, která změní život i Vám, tak jako tolika lidem všude na světě. Říká se, že vše co si přejeme, je na druhé straně strachu… máte odvahu zkusit to?

Gi a No-Gi

V jiu-jitsu rozlišujeme dvě formy, přičemž jedna je v kimonu (gi) a ta druhá je bez kimona (no-gi). Možnost využití kimona ovlivňuje způsob boje. U nás trénujeme obě formy, neboť věříme, že posun v jedné formě znamená posun i v té druhé a obráceně.Připravujeme další sporty.......